دریاره ما

f

انجمن خیریه صرع اصفهان به عنوان یکی از سازمان های مردم نهاد جمعی از خیرین و متخصصین مغز و اعصاب را به منظور حمایت از افراد مبتلا به صرع در جهت ارتقاء و بهبود شرایط زیستی و اجتماعی این افراد در کنار یکدیگر جمع کرده است.

اطلاعات تماس
اصفهان-چهارراه سهروردی - ابتدای بلوار کشاورز-بعد از کوچه ۱۱۹-جنب مسجدالمعصوم
info@isfahanepilepsy.com
۰۳۱-۳۷۷۷۱۵۷۲ 031-37753761
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

بیش از ۸۰ درصد بیماران صرع قابل درمان هستند

مدیر عامل انجمن صرع اصفهان گفت:چهار هزار نفر از افراد مبتلا به صرع تحت حمایت خیریه انجمن صرع اصفهان هستند.

مسعود اعتمادی فر مدیر عامل انجمن صرع اصفهان گفت: انجمن صرع اصفهان با همت خیراندیشان و نیکوکاران شهر، طی ۷ سال متوالی برای کمک و حمایت افراد مبتلا به صرع فعالیت می‌کند و در حال حاضر سه هزار نفر از افراد مصروع در انجمن صرع اصفهان عضویت دارند.

او افزود: حدود یک درصد افراد هر جامعه‌ای مبتلا به صرع هستند یا حداقل یکبار در زندگی خود، تشنج را تجربه کرده اند، در استان اصفهان شصت هزار بیمار مصروع زندگی می‌کند، اما بسیاری به دلایل اجتماعی و فرهنگی به انجمن صرع مراجعه نمی‌کنند.

مدیر عامل انجمن صرع اصفهان با اشاره به اینکه صرع بیماری قابل درمان است گفت:حدود ۸۰ درصد بیماران مبتلا به صرع، با درمان‌های دارویی قابل درمان هستند و افرادی که صرع مقاوم دارند با انجام جراحی می‌توان این بیماری رادرمان کرد.

مسعود اعتمادی فر در خصوص دلایل ابتلا به صرع گفت: هر عاملی که به سلول‌های مغز آسیب میزند ایجاد صرع می‌کند مانند عفونت مغزی، ضربه‌های مغزی، علل ژنتیک، تومور مغز، تولد سخت در زمان زایمان مادر، کاهش قند خون و نرسیدن اکسیژن به مغز از جمله دلایل ابتلا به این بیماری است.

ارسال نظر